Funkcjonariusze SOK odnaleźli 16-letniego uciekiniera z Ośrodka dla osób uzależnionych

W dniu 11 marca 2023 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy w trakcie interwencji w pociągu relacji Gdynia Główna – Wrocław Główny odnaleźli zaginionego 16-latka, którego poszukiwała Policja. Nastolatek uciekł z Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego dla dzieci i młodzieży ,,MONAR’’ w Gdańsku. Ujęty uciekinier poniesie teraz konsekwencje zgodnie z regulaminem placówki.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
13 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK odnaleźli 16-letniego uciekiniera z Ośrodka dla osób uzależnionych

W sobotę, 11 marca br. komendant zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy otrzymał informację telefoniczną od kierownika pociągu relacji Gdynia Główna – Wrocław Główny, że potrzebuje interwencji patrolu SOK w stosunku do nieletniej osoby, która nie posiada biletu na przejazd oraz żadnego dokumentu tożsamości. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK z Komendy Regionalnej w Bydgoszczy.

Po przybyciu pociągu do stacji Bydgoszcz Główna, kierownik pociągu wskazał funkcjonariuszom SOK osobę bezbiletową. Młodzieniec nie posiadał żadnych dokumentów tożsamości oraz twierdził, że uciekł z Ośrodka dla osób uzależnionych MONAR. W związku z zaistniałą sytuacją powiadomiono Komisariat Policji Bydgoszcz Śródmieście.

Jak się okazało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, nieletni jest osobą poszukiwaną przez Policję, gdyż samowolnie oddalił się z Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego dla dzieci i młodzieży ,,MONAR’’ w Gdańsku. Ujętego 16-letniego uciekiniera przekazano funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Bydgoszcz Śródmieście, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Nastolatek poniesie teraz konsekwencje związane z samodzielnym oddaleniem się z placówki.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X