Funkcjonariusze SOK i SG podczas akcji ,,AKTYWNA TARCZA’’ ujęli młodą cudzoziemkę poszukiwaną przez polską Prokuraturę

W dniu 10 stycznia 2023 roku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej, prowadząc wspólnie działania w ramach międzynarodowej akcji ,,AKTYWNA TARCZA’’ zorganizowanej przez organizację RAILPOL ujęli obywatelkę Rumunii, która była poszukiwana przez Prokuraturę za szereg przestępstw popełnionych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK i SG podczas akcji ,,AKTYWNA TARCZA’’ ujęli młodą cudzoziemkę poszukiwaną przez polską Prokuraturę

We wtorek, 10 stycznia br. funkcjonariusz z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki SG w Olsztynie, realizowali zadania w ramach akcji organizacji RAILPOL pod kryptonimem ,,AKTYWNA TARCZA’’ na terenie stacji Iława Główna. Funkcjonariusze podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych, podjęli interwencję wobec młodej kobiety, przebywającej w poczekalni dworcowej. Po sprawdzeniu jej danych osobowych w systemach informacyjnych Straży Granicznej, okazało się, że jest ona poszukiwana przez dwie Prokuratury Rejonowe w Iławie i Gliwicach, za kradzieże z włamaniem dokonane na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Przypadkowe spotkanie z funkcjonariuszami sprawiło, że 19-letnia cudzoziemka wkrótce odpowie za wszystkie przestępstwa przed sądem. Poszukiwana obywatelka Rumunii została przekazana funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, celem przeprowadzenia dalszych czynności w sprawie.

Straż Ochrony Kolei jako członek RAILPOL – europejskiej organizacji zrzeszającej policje i straże kolejowe krajów UE, Wielkiej Brytanii i USA, po raz kolejny wzięła udział w międzynarodowej akcji ,,AKTYWNA TARCZA’’, zorganizowanej w dniach 10-11.01.2023 r. na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X