Funkcjonariusze SOK i Policji zatrzymali auto, które prowadził nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

W dniu 15 stycznia 2023 roku w trakcie przemieszczania się drogą publiczną ze stacji osobowej Zduńska Wola do stacji towarowej Zduńska Wola Karsznice, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat Cordoba, którym poruszał się bez sprawnych świateł, 27-letni mężczyzna. Jak się okazało miał on blisko 0,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakby tego było mało mężczyzna jechał autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem na ,,podwójnym gazie’’ przy aktywnym zakazie to przestępstwo za które grozi do 5 lat więzienia.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
18 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK i Policji zatrzymali auto, które prowadził nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

W niedzielę, 15 stycznia br. funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Zduńskiej Woli i funkcjonariusz Policji z Komendy Powiatowej w Zduńskiej Woli podczas prowadzonych nocnych działań w okolicach węzła kolejowego Zduńska Wola Karsznice, przy ul. Piwnej, zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat Cordoba, który miał niesprawne światła. Za kierownicą Seata siedział 27-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Zapolice. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że 27-latek miał w organizmie blisko 0,40 promila alkoholu. Dodatkowo podczas interwencji okazało się, że mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niestosowanie się do decyzji sądu, jest przestępstwem określonym w artykule 244 Kodeksu Karnego. Oprócz grożącej kary pozbawienia wolności do lat 5 oraz dotkliwej kary finansowej, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X