Funkcjonariusze SOK i Policji udaremnili kradzież akcesoriów torowych

W dniu 20 lutego 2023 roku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji podczas wspólnych działań przeciwkradzieżowych pod kryptonimem ,,TORY’’ ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży akcesoriów torowych. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy złodziejami okazali się obywatele Republiki Czeskiej. Mężczyźni w wieku od 30 do 41 lat, próbowali sobie przywłaszczyć 17 sztuk płyt stopowych, pochodzących ze stacji kolejowej Nędza.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
23 lutego 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK i Policji udaremnili kradzież akcesoriów torowych

W poniedziałek, 20 lutego br. podczas prowadzonych wspólnych działań przeciwkradzieżowych pod kryptonimem ,,TORY’ funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Komendy Powiatowej w Raciborzu ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży akcesoriów torowych w postaci 17 sztuk płyt stopowych pochodzących ze składowiska kolejowego w stacji Nędza. Sprawcy poruszali się samochodem dostawczym marki Peugeot Boxer. Wobec mężczyzn zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Ujęci mężczyźni to obywatele Republiki Czeskiej w wieku: 30, 36 i 41 lat, mieszkańcy Ostrawy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu. Odzyskane mienie kolejowe zostało przekazane pracownikom Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe w Raciborzu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X