Funkcjonariusze SOK doskonalili techniki interwencyjne z mistrzem MMA

W sobotę w klubie sportowym „Berserkers Team Stargard” odbyło się seminarium z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Zajęcia poprowadził wieloletni trener Berserkerów w Stargardzie Tomasz Stasiak.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
14 maja 2018
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK doskonalili techniki interwencyjne z mistrzem MMA

W sobotę 12 maja funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uczestniczyli w seminarium doskonalącym z zakresu praktycznego użycia technik interwencyjnych. Zajęcia poprowadził Tomasz Stasiak, który na co dzień trenuje zawodników MMA w klubie sportowym „Berserkers Team Stargard”.

Podczas zajęć przeprowadzono symulację reagowania w improwizowanych sytuacjach zagrożenia. Funkcjonariusze uczyli się m.in. taktyki poruszania się i walki w sytuacji gdy napastnicy mają przewagę liczebną, szybkiego reagowania na atak z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz doskonalili techniki prowadzące do obalenia i unieruchomienia osoby agresywnej.

– Celem niniejszego seminarium jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy SOK w zakresie praktycznych umiejętności stosowania środków przymusu bezpośredniego. Nasz klub przeprowadzał podobne seminaria dla innych służb mundurowych w tym wojska i Policji – powiedział Tomasz Stasiak, wieloletni trener Berserkerów w Stargardzie.

Straż Ochrony Kolei to formacja dbająca o bezpieczeństwo na obszarze kolejowym. Aby zagwarantować bezpieczeństwo podróżnych funkcjonariusze SOK muszą odznaczać się nieprzeciętną sprawnością fizyczną oraz znajomością technik interwencyjnych. Rozwój służby odbywa się poprzez ciągłe szkolenia i doskonalenie zawodowe, podnoszące kwalifikacje funkcjonariuszy SOK.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X