Funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei pielgrzymowali na Jasną Górę

14 sierpnia 2022 roku, w przeddzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei wzięli udział w XXIX Pieszej Pielgrzymce Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego na Jasną Górę. W tym roku, w pielgrzymkową trasę wyruszyło blisko 50 reprezentantów SOK.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
15 sierpnia 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei pielgrzymowali na Jasną Górę

Wzorem lat ubiegłych, ostatniego dnia pielgrzymki Ordynariatu Polowego WP na Jasną Górę, do pielgrzymujących żołnierzy dołączyli przedstawiciele innych formacji mundurowych, m.in. Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Ochrony Kolei. W uroczystościach w sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce w Siedlcu Mirowskim oraz w przemarszu na Jasną Górę wzięło udział blisko 50 funkcjonariuszy i pracowników SOK, w tym Zastępca Komendanta Głównego, p. Paweł Boczek.

Tego dnia, uroczystą Mszę Świętą sprawował Biskup Polowy WP, Wiesław Lechowicz. Podczas homilii przypomniał on pielgrzymom, aby pomimo trudności chcieli i potrafili mieć wzrok utkwiony w Jezusa, by mogli nieść w sobie pokój i promieniować nim na innych. – „Patrzmy zatem, bracia i siostry, na Jezusa, patrzmy tak, jak Maryja, która wskazuje swoją prawicą najprostszą i najpewniejszą drogę do Jezusa, jaką jest Jej serce. A więc znowu potwierdza się ważna, życiowa prawda z „Małego księcia” – „dobrze widzi się tylko sercem”. 

Po zakończeniu Mszy Świętej pielgrzymi z różnych formacji mundurowych wraz z Biskupem Polowym, przemaszerowali blisko dziesięciokilometrowy odcinek, aby wspólnie modlić się w Kaplicy Cudownego Obrazu. 

Podsumowując, ostatniego dnia tegorocznej pielgrzymki Ordynariatu Polowego, na Jasną Górę wkroczyła grupa blisko ośmiuset osób. 

***

XXIX Piesza Pielgrzymka Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego na Jasną Górę wyruszyła 5 sierpnia z Warszawy. Żołnierze pokonali łącznie 306 kilometrów. Zgodnie z wieloletnią tradycją, na ostatnim odcinku trasy, do pielgrzymujących przedstawicieli resortu obrony narodowej dołączyli reprezentanci innych umundurowanych formacji.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X