Funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei oddali honorowo krew w ramach akcji “Kolejowa Krew Darem Życia”

W przeddzień Światowego Dnia Krwiodawcy na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Warszawie odbyła się zbiórka krwi w ramach akcji "Kolejowa Krew Darem Życia", w którą aktywnie zaangażowali się funkcjonariusze i  pracownicy Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei oraz Komendy Regionalnej SOK w Warszawie. Czerwcowa akcja zainicjonowana została przez PKP Polskie Linie Kolejowe S. A.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
25 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei oddali honorowo krew w ramach akcji “Kolejowa Krew Darem Życia”

13 czerwca 2024 r. w godzinach od 9:00 do 13:00 w ambulansie (tzw. krwiobusie) Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa usytuowanym na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Warszawie została przeprowadzona akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem “Kolejowa Krew Darem Życia”. Data przedsięwzięcia jest znamienna, albowiem 14 czerwca obchodzone jest międzynarodowe święto dedykowane dawcom krwi, które zostało ustanowione ku pamięci urodzin Karla Landsteinera, odkrywcy grup krwi i laureata Nagrody Nobla z lat 30. XX w.

Na miejscu zgromadziło się wiele osób, które oddając swoją krew wykazały wspaniałą postawę dla ratowania ludzkiego życia. Wśród nich nie zabrakło również warszawskich funkcjonariuszy i pracowników Straży Ochrony Kolei z Komendy Głównej SOK oraz Komendy Regionalnej SOK w Warszawie.

W trakcie czwartkowej akcji oddano blisko 11 litrów krwi. Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom SOK, którzy podzielili się tym drogocennym płynem, serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach PKP Polskie Linie Kolejowe S. A.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X