Funkcjonariusze i pies ,,Dragon” czechowickiej GOI SOK odzyskali skradzione Renault

Czechowiccy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z grupy operacyjno-interwencyjnej oraz pies patrolowo-obronny „Dragon” w trakcie wykonywanych zadań służbowych, realizowanych na terenie stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna trafili na porzucony samochód osobowy marki Renault Thalia. Natychmiast została powiadomiona Policja. Okazało się, że pojazd został skradziony wraz z gotówką w kwocie 200 tysięcy złotych. Czynności w sprawie kradzieży auta i pieniędzy trwają.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
29 kwietnia 2024
Print
Download
Funkcjonariusze i pies ,,Dragon” czechowickiej GOI SOK odzyskali skradzione Renault

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, po godzinie 8:00 w rejonie stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Czechowicach Dziedzicach wspólnie z psem służbowym o imieniu „Dragon” patrolując obszar kolejowy zauważyli podejrzanie pozostawiony samochód osobowy.

Granatowy Renault Thalia miał otwarte drzwi, a z tyłu pojazdu brakowało tablicy rejestracyjnej. To wzbudziło podejrzenia mundurowych. O wszystkim poinformowano Komisariat III Policji w Bielsku-Białej. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie skradzionych samochodów okazało się, że dzień wcześniej auto zostało skradzione z parkingu przy centrum handlowym Galeria SFERA wraz z gotówką 200 tys. zł.

Od razu na miejscu pojawiła się ekipa dochodzeniowo-śledcza oraz policyjny pies tropiący. Do czasu prowadzenia oględzin przez techników kryminalistyki teren kolejowy cały czas był zabezpieczany przez funkcjonariuszy GOI SOK.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców.

Share on Facebook
Share on X