Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej ujęli sprawców dewastacji lamp oświetleniowych na stacji w Sosnowcu

Funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli dwóch sprawców dewastacji lamp oświetleniowych. Wandale zniszczyli pięć lamp oświetleniowych na terenie Sekcji Drogowej należącej do PKP Polskie Linie Kolejowe w stacji Sosnowiec Dańdówka. Dodatkowo przy jednym ze sprawców ujawniono narkotyki. Jak by tego było mało auto, którym przyjechali na teren kolejowy nie miało aktualnego przeglądu, a kierowca sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
5 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej ujęli sprawców dewastacji lamp oświetleniowych na stacji w Sosnowcu

Do zdarzenia doszło w sobotę, na terenie stacji Sosnowiec Dańdówka. Funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach podczas służby patrolowej na terenie Sekcji Drogowej należącej do PKP Polskie Linie Kolejowe zauważyli dwóch mężczyzn, którzy dokonywali dewastacji lamp oświetleniowych. Do chwili ujęcia wandale zdążyli zniszczyć pięć lam oświetleniowych z których wyjęli pięć odblasków aluminiowych, trzy transformatory i jedną cewkę rozruchową.

Sprawcami w wieku 31 i 37 lat okazali się mieszkańcy Sosnowca. Dodatkowo podczas wykonywania czynności ujawniono przy 37-latku amfetaminę. Zabezpieczono łącznie około 2 grama tego narkotyku. Jakby tego było mało, podczas sprawdzania danych 37-latka w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a Volkswagen Polo którym przyjechał z kolegą na teren kolejowy nie posiadał aktualnego badania technicznego.

Ujętych sprawców dewastacji mienia kolejowego przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu IV Policji w Sosnowcu, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X