Funkcjonariusze GOI SOK odzyskali skradziony telefon dzięki pomocy ochrony dworca

Szybka reakcja funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Rzeszowa i pracownika ochrony dworca pozwoliła na ujęcie 32-latka, który stał za kradzieżą telefonu. Smartphone został skradziony podróżnemu na peronie w Stacji PKP Rzeszów Główny. Poszkodowany turysta z województwa zachodniopomorskiego natychmiast zaalarmował o sprawie funkcjonariuszy SOK i ochronę dworca, a ci kilka minut później mieli już w swoich rękach nie tylko należący do niego przedmiot, ale również sprawcę przestępstwa.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
10 sierpnia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze GOI SOK odzyskali skradziony telefon dzięki pomocy ochrony dworca

Sprawca wykorzystał zamieszanie na pierwszym peronie rzeszowskiej stacji kolejowej, by po chwili sięgnąć po cudzą własność i wyjął z kieszeni podróżnemu telefon o wartości 700 złotych. Mężczyznę zaraz po kradzieży ujęli funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rzeszowie wspólnie z pracownikiem ochrony dworca. Złodziej nie krył zdumienia, gdy funkcjonariusze GOI SOK założyli na jego ręce kajdanki i odebrali skradziony telefon, który następnie zabezpieczyli.

W rozmowie z mundurowymi ujęty 32-letni mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Policji. Po wykonaniu niezbędnych czynności pokrzywdzony w tej sprawie mieszkaniec gminy Warnice odebrał z rąk funkcjonariuszy swoją własność. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.  

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X