Funkcjonariusze gdańskiej GOI SOK odzyskali skradziony bagaż

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z gdańskiej komendy ujęli sprawcę kradzieży torby podróżnej. Do zdarzenia doszło na poczekalni dworca kolejowego w Gdańsku. Całość skradzionych przedmiotów została odzyskana przez mundurowych i wróciła do właściciela. 59-letniemu podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
24 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze gdańskiej GOI SOK odzyskali skradziony bagaż

W poniedziałek 22 stycznia br., funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku, pełniąc służbę patrolową na terenie stacji Gdańsk Główny, ujęli sprawcę kradzieży bagażu, które miało miejsce w dworcowej poczekalni. Mundurowi rozpoznali sprawcę po wcześniejszym przejrzeniu monitoringu ochrony dworca.

Gdańszczanin w momencie ujęcia był nietrzeźwy. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze GOI odzyskali skradziony łup, a odzyskane mienie wróciło do właściciela. Dalsze czynności prowadzi Komisariat II Policji w Gdańsku. 59-latek usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X