Funkcjonariusz z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu wyróżniony odznaką „Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla zdrowia Narodu”

Starszy przodownik Mariusz Buryś odebrał państwowe odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to ministerialna odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu za zasługi oraz aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa. Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei za swoją godną naśladowania postawę i ofiarowanie już 28 litrów krwi, otrzymał również specjalny list gratulacyjny.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
10 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusz z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu wyróżniony odznaką „Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla zdrowia Narodu”

Starszy przodownik Mariusz Buryś na co dzień pełni służbę w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu, od kilkunastu lat należy do Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKP Wrocław Główny, który działa od 25 marca 1985 roku i na tę chwilę zrzesza 158 członków.

Funkcjonariusz SOK uhonorowany został ministerialną odznaką „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi, w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów cennego płynu. Nasz funkcjonariusz zdołał już oddać 28 litrów krwi i twierdzi, że na tym nie poprzestanie.

Wrocławski sokista dołączył tym samym do zaszczytnego grona innych wyróżnionych mundurowych, a odznaczenie, które otrzymał stanowi nie tylko powód do dumy, ale również zachęca do promowania ważnej idei krwiodawstwa.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X