Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Przemyśla pobiegł dla chorej Pauliny

Funkcjonariusz z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wziął udział w akcji charytatywnej pod hasłem „Pomaganie przez bieganie”, która odbyła się w minioną sobotę w Przemyślu. Jako przedstawiciel naszej formacji wsparł ideę charytatywną cegiełką, która będzie przeznaczona na rehabilitację dla chorej Pauliny. W przedsięwzięciu udział wzięło blisko 200 uczestników.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
9 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Przemyśla pobiegł dla chorej Pauliny

W minioną sobotę, 6 stycznia br. w Przemyślu odbył się charytatywny 24-godzinny bieg pod hasłem ,,Pomaganie przez bieganie” z którego wpływy przeznaczone będą na zakup podnośnika sufitowego dla chorej Pauliny. Sprzęt ten umożliwi sprawny, łatwy transport oraz pozwoli na pionizowanie wraz z redukcją chodu w miejscu zamieszkania. Paulina porusza się na wózku inwalidzkim, gdyż choruje na wadę ośrodkowego układu nerwowego (OUN).

Organizatorem akcji charytatywnej był radny Rady Miejskiej w Przemyślu Paweł Kaniecki oraz stowarzyszenie „Przemyskie Serca”. Uczestnicy biegu musieli pokonać 24 pętle o długości 5 km w ciągu 24 godzin w dowolny sposób – biegiem lub pieszo. W biegu aktywny udział wziął funkcjonariusz Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu  insp. Radosław  Górniak, znany ze swojej charytatywnej i sportowej działalności  na Podkarpaciu.

Inspektor Radosław Górniak w Straży Ochrony Kolei służy już blisko 17 lat. W działalność charytatywną i społeczną jest zaangażowany od kilku lat. Dla kolegów ze służby jest przykładem do naśladowania. Przemyski funkcjonariusz SOK oprócz służby na rzecz bezpieczeństwa na obszarze kolejowym udziela się równolegle na innych płaszczyznach. Jedną z nich jest honorowe krwiodawstwo, oddał już ponad 12 litrów krwi. Jest członkiem Klubu HDK PCK „Dar Życia” działającym przy Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu. Jednym z wyróżnień przyznanych funkcjonariuszowi SOK jest brązowa odznaka „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”

Wielką pasją inspektora Górniaka jest sport. Czynnie trenuje crossfit w Centrum Szkoleniowym Blok B w Przemyślu oraz jest zawodnikiem drużyny Wataha OCR Przemyśl, którą reprezentuje w biegach przeszkodowych. To rodzaj biegu przełajowego urozmaiconego naturalnymi i sztucznymi przeszkodami terenowymi wymagającymi szczególnego wysiłku i odporności do ich pokonania. Jesteśmy dumni, że tacy ludzie służą w naszych szeregach!

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X