Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei wraz ze swoim czworonogiem rywalizował o tytuł mistrza w Otwartych Mistrzostwach Kynologicznych Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

W ubiegłym tygodniu na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Kynologiczne Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. W zawodach wzięli udział przewodnicy psów służbowych ze Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej, Straży Miejskiej i Wojska Polskiego. Naszą formację reprezentował funkcjonariusz z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku wraz z psem służbowym „Wicher”.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
21 lutego 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei wraz ze swoim czworonogiem rywalizował o tytuł mistrza w Otwartych Mistrzostwach Kynologicznych Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

W dniach 14-16 lutego 2024 roku Wydział Kadr i Szkolenia POSG przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej na terenie służbowej odpowiedzialności Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zorganizował VI Otwarte Mistrzostwa Kynologiczne Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. W zmaganiach brało udział 10 przewodników psów służbowych z dwóch Oddziałów Straży Granicznej: Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego oraz ze Straży Ochrony Kolei, Policji, Wojska Polskiego, Służby Więziennej oraz Straży Miejskiej.

Mistrzostwa rozpoczęły się od sprawdzenia umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy. Kolejne zadanie polegało na zatrzymaniu pozoranta podczas pokonywania toru przeszkód z bodźcami odwracającymi uwagę w postaci flar. Uczestnicy zawodów sprawdzali swoje umiejętności w czterech konkurencjach między innymi zatrzymanie pozoranta na moście,  w pojeździe czy w grupie osób. Ponadto przewodnicy z psami służbowymi mieli do przeszukania pomieszczenia i zatrzymanie pozoranta, a na zakończenie  bieg z psem na dystansie około 1000 metrów.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął  przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, drugie funkcjonariusz POSG z Placówki w Bobrownikach, trzecie z kolei przedstawiciel Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Przewodnik st. przod. Marek Babienko z białostockiej jednostki SOK wraz ze swoim psem służbowym „Wicher” zajął 6 miejsce.

Zawodników oceniała komisja w skład, której wchodzili kynolodzy z Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Nadbużańskiego OSG oraz z Komendy Głównej SG.

Źródło/Foto: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X