Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei po służbie ujął pijanego kierowcę

Na terenie powiatu olkuskiego funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Bukowinie, będący poza służbą ujął nietrzeźwego kierującego samochodem. Mężczyzna swoim zachowaniem na drodze stworzył ogromne zagrożenie. Podczas badania stanu trzeźwości przez policjantów młody mężczyzna wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. Jak się okazało 25-letni kierujący Seatem nie tylko był pijany, ale również posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 grudnia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei po służbie ujął pijanego kierowcę

W miniony weekend funkcjonariusz z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Bukownie wracał samochodem do domu po zakończonej służbie. W miejscowości Wolbrom zauważył w rowie samochód osobowy marki Seat Toledo. Funkcjonariusz zatrzymał się i podbiegł do pojazdu, w którym znajdowały się dwie osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wyczuwając woń alkoholu od kierowcy poinformował go, że jest funkcjonariuszem SOK i zostaje ujęty. Na wiadomość, że została wezwana Policja, pijany mężczyzna próbował zbiec z miejsca zdarzenia, ale skutecznie uniemożliwił mu to strażnik SOK.

Chwilę później na miejscu zjawił się policyjny patrol z Komisariatu w Wolbromiu. Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę Seata. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 25-latek jest poszukiwany przez Policję oraz ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi  mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X