Funkcjonariusz SOK pomógł poszkodowanym w wypadku drogowym

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei nawet w czasie wolnym od służby, zawsze chętnie służy pomocą. Udowodnił to st. przod. Paweł Głażewski z lubelskiej komendy, który udzielił pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym i zabezpieczył miejsce zdarzenia drogowego do czasu przyjazdu służb ratunkowych.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
24 kwietnia 2024
Print
Download
Funkcjonariusz SOK pomógł poszkodowanym w wypadku drogowym

We wtorek, 23 kwietnia br. funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z lubelskiej komendy w czasie wolnym od służby jadąc do supermarketu Media Expert był naocznym świadkiem zdarzenia drogowego, w którym zderzyły się dwa auta osobowe. Do wypadku doszło przed godziną 11.00 na rondzie im. 100-lecia KUL w Lublinie. Funkcjonariusz zauważył, jak osoba kierująca pojazdem marki Volkswagen wjechała na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa zjeżdżającemu z ronda BMW. W wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Po zaparkowaniu w bezpiecznym miejscu, oznaczeniu miejsca wypadku, funkcjonariusz SOK zabezpieczył miejsce zdarzenia drogowego. Po wstępnej selekcji osób poszkodowanych udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej najbardziej potrzebującym. W oczekiwaniu na przyjazd służb ratowniczych udzielił wsparcia psychicznego osobom uczestniczącym w zdarzeniu. Na szczęście żadna z osób nie doznała poważnych obrażeń. Po przyjeździe ratowników, funkcjonariusz zdał szczegółowy meldunek o stanie zdrowotnym poszkodowanych.

Na uwagę zasługuje wzorowa postawa starszego przodownika Pawła Głażewskiego z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, który jako pierwszy zaczął udzielać pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Po raz kolejny widzimy, że na pomoc funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei można liczyć zawsze, nawet po godzinach służby.

Share on Facebook
Share on X