Funkcjonariusz SOK po służbie ujął nietrzeźwego kierowcę

W dniu 18 grudnia 2022 roku na drodze krajowej nr 70 w Łowiczu funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, po służbie ujął kierowcę samochodu osobowego, którego zachowanie stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Widząc, że kierowca nie panuje nad samochodem, zareagował natychmiast. Po wezwaniu Policji oraz przebadaniu alkomatem okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca ma 0,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za swoje lekkomyślne zachowanie odpowie przed sądem, a zgodnie z artykułem 178a Kodeksu Karnego grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
21 grudnia 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusz SOK po służbie ujął nietrzeźwego kierowcę

W niedzielę, 18 grudnia br. na drodze krajowej w Łowiczu funkcjonariusz SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Skierniewicach, podczas powrotu ze służby nocnej do domu, zauważył jak jeden z kierujących samochodem marki Opel porusza się całą szerokością jezdni. Mając podejrzenie, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu lub innego środka działającego podobnie bezzwłocznie o wszystkim poinformował odpowiednie służby na numer alarmowy 112. Sam wykorzystując dogodny moment, zajechał drogę mężczyźnie, uniemożliwiając w ten sposób mu dalszą jazdę. Na miejsce przybył wezwany patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Łowiczu, który przebadał kierującego na zawartość alkoholu w organizmie, 34-latetni obywatel Gruzji wydmuchał 0,31 promila alkoholu. Ponadto samochodem podróżowało z nim jeszcze troje osób.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów i wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

Jesteśmy dumni z naszego kolegi, jego postawa jest godna do naśladowania.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X