Funkcjonariusz SOK otrzymał „Brązową odznakę zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Gnieźnie st. przod. Arnold Sadej otrzymał od Polskiego Czerwonego Krzyża brązową odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia. Funkcjonariusz SOK oddał już łącznie ponad 6 litrów krwi. Odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz aktywnej działalności w honorowym krwiodawstwie.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 grudnia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusz SOK otrzymał „Brązową odznakę zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”

W niedzielę, 10 grudnia br. w Sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbyły się obchody 65-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas uroczystości uhonorowano dawców krwi, którzy wspierają tą wspaniałą inicjatywę. Wydarzenie to było okazją do podkreślenia znaczenia i rozwoju honorowego krwiodawstwa oraz roli jaką odgrywa w ratowaniu życia i wspieraniu transplantacji.

Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK w Poznaniu zdecydował się przyznać odznaczenia nadawane przez Polski Krzyż Czerwony za długoletnie oddawanie najcenniejszego daru, jakim jest ludzka krew. Jednym z odznaczonych został funkcjonariusz z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gnieźnie starszy przodownik Arnold Sadej. Od 12 lat pełni służbę w SOK. Obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa na obszarze kolejowym, od 3 lat dzieli się z innymi tym co posiada najcenniejsze własną krwią. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już ponad 6 litrów.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X