Strażnik SOK i żołnierz WP w czasie wolnym od służby ujęli nietrzeźwą kierującą

Postawą godną pochwały wykazali się funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei i żołnierz Wojska Polskiego, którzy uniemożliwili dalszą jazdę samochodem pijanej kierującej. Przekazana w ręce ryckich policjantów kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście, dzięki czujności i błyskawicznej reakcji mundurowych niebędących na służbie 33-latka została w porę wyłączona z ruchu.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
13 marca 2024
Drukuj
Pobierz
Strażnik SOK i żołnierz WP w czasie wolnym od służby ujęli nietrzeźwą kierującą

Na ręce Komendanta Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie, wpłynęły podziękowania dla strażnika SOK Jakuba Szewczyka. W korespondencji Komendant Powiatowy Policji w Rykach insp. Kazimierz Kula podziękował funkcjonariuszowi SOK za ujęcie pijanej kierującej, cyt. ,,Takie zachowanie młodego funkcjonariusza jest doskonałym przykładem i wskazówką dla innych osób oraz świadków łamania prawa, jak można przełamywać stereotypy biernych zachowań, skutecznie  przyczyniając się do ujęcia sprawców przestępstw i wykroczeń. Taka postawa zasługuje na pochwałę i wyróżnienie”.

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei wspólnie z żołnierzem Wojska Polskiego będąc w czasie wolnym od służby wykazał się niezwykłą czujnością oraz godną pochwały zdecydowaną postawą. Strażnik SOK i żołnierz WP doprowadzili do ujęcia nietrzeźwej kierującej w miejscowości Ryki. Wezwany na miejsce patrol Policji zatrzymał pijaną kobietę. Okazało się, że 33-letnia mieszkanka powiatu ryckiego kierująca nissanem miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jest to już kolejna sytuacja, gdzie czujność i zaangażowanie mundurowych niebędących na służbie, przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu drogowego pijanego kierowcy. Taka postawa jest godna naśladowania.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X