Funkcjonariusz SOK i policjant uratowali życie młodego mężczyzny, który stracił przytomność na peronie

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji z Gdańska podjęli interwencję wobec mężczyzny, który stracił przytomność na peronie. Mundurowi z determinacją walczyli o jego życie, na zmianę prowadząc resuscytację krążeniowo-oddechową. Gdy ustabilizowali jego stan, czuwali nad nim do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Ci zdecydowali o pilnym przewiezieniu 19-latka do szpitala. Dzięki skutecznie przeprowadzonej reanimacji, funkcjonariusze wspólnie przyczynili się do uratowania życia młodemu mężczyźnie.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 lutego 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusz SOK i policjant uratowali życie młodego mężczyzny, który stracił przytomność na peronie

Podczas wspólnego nocnego patrolu gdańskiej stacji kolejowej funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku i Komisariatu II Policji w Gdańsku zauważyli na pierwszym peronie leżącego młodego mężczyznę. Mundurowi bardzo szybko zareagowali, sprawdzając jego czynności życiowe. Nie oddychał, a jego puls był niewyczuwalny.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do reanimacji. Na zmianę wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzięki determinacji z jaką walczyli o życie mężczyzny, udało im się przywrócić jego funkcje życiowe. Gdy ustabilizował jego stan, ułożyli go w pozycji bocznej i czuwali nad nim, do czasu przyjazdu karetki.

Lekarz pogotowia ratunkowego zdecydował, że 19-latek musi pilnie trafić do szpitala. W karetce młody mężczyzna odzyskał przytomność. Błyskawiczna reakcja strażnika SOK i starszego posterunkowego Policji, a także ich właściwa ocena sytuacji i fachowo udzielona pierwsza pomoc zdecydowały o tym, że 19-latek przeżył.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X