Funkcjonariusz SOK bezinteresownie niesie pomoc innym na misji medycznej

Funkcjonariusz Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, po zdjęciu munduru zakłada strój Polskiej Misji Medycznej i w czasie wolnym od służby działa jako wolontariusz w organizacji Polish Medical Mission Emergency Team, bezinteresownie niosąc pomoc potrzebującym. Komendant zmiany Aleksander Szpilewski uczestniczył w dwutygodniowej misji niesienia pomocy medycznej w Tanzanii.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
2 kwietnia 2025
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusz SOK bezinteresownie niesie pomoc innym na misji medycznej

Polish Medical Mission Emergency Team (PMM EMT) to zespół, składający się z lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek, którzy udzielają doraźnej pomocy medycznej ofiarom katastrof naturalnych, kataklizmów czy sytuacji kryzysów humanitarnych na całym świecie. Zespół oprócz działań natychmiastowych reagując na pojawiające się kryzysy, współpracuje też w długofalowych projektach pomocowych Polskiej Misji Medycznej. Udziela pierwszej pomocy, zapewnia wstępną opiekę ambulatoryjną, selekcję i ocenę pacjentów, stabilizuje najcięższe przypadki i kompleksowo zajmuje się drobniejszymi urazami.

Te wszystkie zadania jako wolontariusz i członek zespołu PMM EMT, od kilku lat wykonuje komendant zmiany Aleksander Szpilewski z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie. Ostatnio funkcjonariusz SOK brał udział w misji medycznej we wschodniej Afryce. Podczas 2 tygodni spędzonych w Tanzanii, codziennie badał mieszkańców wiosek masajskich, pomógł kobiecie z ostrymi objawami brzusznymi w transporcie oraz dalszym leczeniu czy opiekował się kobietą ciężarną mieszkającą w jednej z wiosek. Od rana do wieczora nasz funkcjonariusz wspólnie z całym zespołem był w gotowości udzielać wszystkim bezpłatnej pomocy!

Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach są funkcjonariusze, którzy pomagają potrzebującym również po godzinach swojej służby.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X