Fotopułapka pozwoliła namierzyć złodziei sieci trakcyjnej

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji z Legnicy ujęli na gorącym uczynku sprawców kradzieży 120 metrów bieżących elementów sieci trakcyjnej. Złodzieje wpadli w ręce mundurowych dzięki zastosowaniu fotopułapki. Odzyskane mienie stanowiło własność Zakładu Linii Kolejowych we Wrocławiu.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
23 października 2023
Drukuj
Pobierz
Fotopułapka pozwoliła namierzyć złodziei sieci trakcyjnej

W poniedziałek, 23 października doszło do kradzieży sieci trakcyjnej na szlaku kolejowym Wielkie Piekary – Miłkowice. Sprawców zarejestrowała fotopułapka, dzięki której natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano patrol SOK i Policji z Legnicy.

Po chwili mundurowi byli już na miejscu. Funkcjonariusze po krótkim pościgu ujęli sprawców. Jako dowody rzeczowe zabezpieczono elementy sieci trakcyjnej, łącznie 100 metrów liny nośnej oraz 20 metrów drutu jezdnego. Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli miejsce kradzieży na czas wykonywania czynności przez grupę dochodzeniowo-śledczą z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Ujęci mężczyźni to 39 i 49-letni mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Sprawcom kradzieży elementów infrastruktury kolejowej zgodnie z art. 254a kodeksu karnego może grozić aż do 8 lat pozbawienia wolności. Odzyskane mienie zostało przekazane pracownikom Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. w Legnicy.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X