Egipcjanin zatrzymany na dworcu w Szczecinie

Kolejne ujęcie migranta przez funkcjonariuszy Straż Ochrony Kolei, tym razem w Szczecinie, wspólnie z policjantami. Powodem interwencji mundurowych w poczekalni dworcowej był pozostawiony bez nadzoru bagaż. Egipcjanin przebywał w naszym kraju bez wymaganych dokumentów.
Text author
st. insp. Piotr Żłobicki
Date added
17 lipca 2025
Print
Download
16 lipca br. przed południem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie i Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, podczas wspólnego patrolu poczekalni dworca Szczecin Główny, natknęli się na porzucone bagaże pozostawione bez opieki. Były to torba podróżna, plecak oraz reklamówka. Chwilę później do funkcjonariuszy SOK i Policji podszedł cudzoziemiec podający się za obywatela Egiptu, który przyznał się do pozostawienia bagażu. Podczas próby ustalenia jego tożsamości okazało się, że nie posiada on przy sobie żadnych dokumentów, jedynie fotografię swojego paszportu przechowywaną w telefonie komórkowym. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że Egipcjanin nie posiada dokumentów potwierdzających jego tożsamość, jak również dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Cudzoziemiec trafił na Komisariat Policji Szczecin Śródmieście. O wszystkim powiadomiona została Straż Graniczna.

16 lipca br. przed południem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie i Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, podczas wspólnego patrolu poczekalni dworca Szczecin Główny, natknęli się na porzucone bagaże pozostawione bez opieki. Były to torba podróżna, plecak oraz reklamówka.

Chwilę później do funkcjonariuszy SOK i Policji podszedł cudzoziemiec podający się za obywatela Egiptu, który przyznał się do pozostawienia bagażu. Podczas próby ustalenia jego tożsamości okazało się, że nie posiada on przy sobie żadnych dokumentów,  jedynie fotografię swojego paszportu przechowywaną w telefonie komórkowym.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że Egipcjanin nie posiada dokumentów potwierdzających jego tożsamość, jak również dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Cudzoziemiec trafił na Komisariat Policji Szczecin Śródmieście. O wszystkim powiadomiona została Straż Graniczna.

Share on Facebook
Share on X