Dziwne manewry kierowcy na dworcowym parkingu przykuły uwagę funkcjonariuszy SOK

Na parkingu przed skierniewickim dworcem kolejowym kierowca Renaulit Clio wykonując manewr cofania uszkodził zaparkowany obok samochód. Dziwnymi manewrami kierowcy zainteresowali się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Skierniewicach. Okazało się, że kierowca jest pijany. Badanie alkomatem wykazało, że 71-latek miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za spowodowanie kolizji.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
23 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Dziwne manewry kierowcy na dworcowym parkingu przykuły uwagę funkcjonariuszy SOK

Wczoraj późnym wieczorem funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Skierniewicach w trakcie wykonywania swoich zadań na terenie stacji PKP Skierniewice, zwrócili uwagę na pojazd osobowy Renaulit Clio, którego kierowca wykonał gwałtowny manewr cofania i uderzył w obok zaparkowany samochód marki Opla Astra. Z tego powodu funkcjonariusze SOK postanowili zareagować.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze SOK wyczuli od sprawcy kolizji silną woń alkoholu. O zdarzeniu poinformowano Policję. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Ujęty 71-latek został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X