Dziesięciolatek wysiadł z pociągu, rodzice pojechali dalej

Dziesięcioletnie dziecko wysiadło w Częstochowie z pociągu relacji Racibórz  - Olsztyn Główny, jego rodzice zostali w wagonie i pojechali dalej. Chłopcem zaopiekowała się podróżna, która o zaistniałym zdarzeniu poinformowała funkcjonariuszy SOK.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
14 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Dziesięciolatek wysiadł z pociągu, rodzice pojechali dalej

W czwartek, 13 czerwca około godziny 7:45 funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Częstochowie pełnili służbę patrolową na terenie dworca głównego. Do funkcjonariuszy SOK zgłosiła się podróżna, która wskazała i poinformowała o zagubionym dziecku – małym chłopcu bez opieki osoby dorosłej.

Mundurowi natychmiast podjęli czynności w celu ustalenia pociągu, z którego wysiadł chłopiec. Funkcjonariusze SOK ustalili, że 10-latek podróżował z rodzicami pociągiem relacji Racibórz-Olsztyn Główny. Częstochowscy sokiści szybko nawiązali kontakt z ojcem dziecka, który w stacji Rudniki przesiadł się do pociągu w kierunku Częstochowy. Do czasu przyjazdu rodzica chłopiec pozostał pod opieką funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Częstochowie.

Powiadomiono  o wszystkim Komisariat IV Policji w Częstochowie. Chłopiec cały i zdrowy trafił pod opiekę ojca.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X