Dzięki zdecydowanej reakcji chełmskich dyżurnych SOK i Policji nie doszło do tragedii

Dzisiaj dyżurni chełmskiego Posterunku Straży Ochrony Kolei i Komendy Miejskiej Policji otrzymali dramatycznie brzmiące zgłoszenia, z których wynikało, że na szlaku kolejowym Wólka Okopska – Dorohusk przebywa kobieta, chcąca odebrać sobie życie. Funkcjonariusze, którzy pełnili w tym dniu służbę dyżurną wykazali się ogromną wiedzą i błyskawicznym działaniem. Niezwłocznie na miejsce wysłany został patrol SOK i Policji. Mundurowi podczas działań poszukiwawczych szybko zlokalizowali desperatkę. Kobieta znajdowała się w kryzysie emocjonalnym, konieczna więc była interwencja pogotowia ratunkowego.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
26 października 2023
Drukuj
Pobierz
Dzięki zdecydowanej reakcji chełmskich dyżurnych SOK i Policji nie doszło do tragedii

W czwartek, 26 października br. komendant zmiany Komendy Regionalnej SOK w Lublinie powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku SOK w Chełmie, że na szlaku kolejowym Wólka Okopska – Dorohusk przebywa na torowisku kobieta, która chce popełnić samobójstwo. Sprawna wymiana informacji i wielokierunkowe działanie chełmskiej służby dyżurnej SOK i Policji pozwoliła na błyskawicznie skierowanie patroli SOK i Policji na wskazane miejsce.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji przystąpili natychmiast do działań poszukiwawczych. Sprawdzając skrupulatnie teren kolejowy szybko odnaleźli poszukiwaną młodą kobietę w pobliżu torowiska, przy jednym z przejazdów kolejowo-drogowych na linii kolejowej nr 7.

Ze względu na stan w jakim się znajdywała, policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Odnaleziona i uratowana młoda kobieta trafiła pod specjalistyczną opiekę medyczną. Dzięki szybkiej reakcji i sprawnym działaniom SOK i Policji wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Pamiętajmy!

Nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pod numerem bezpłatnej infolinii telefonicznej 800 70 22 22 są zawsze gotowi zaoferować wsparcie osobom z myślami samobójczymi.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X