Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji funkcjonariuszy SOK nie doszło do tragedii

W dniu 23 stycznia 2023 roku służba dyżurna Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie otrzymała zgłoszenie o osobie nieuprawnionej przebywającej na torowisku w stacji Warszawa Wileńska, która chce rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei niemal w ostatniej chwili uratowali życie nastolatkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
24 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji funkcjonariuszy SOK nie doszło do tragedii

W poniedziałek, 23 stycznia br. starszy dyspozytor Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei w Warszawie powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie, że na torach czynnych w stacji Warszawa Wileńska przebywa młoda osoba postronna, której zachowanie wskazuje na próbę samobójstwa. Na miejsce błyskawicznie skierowano funkcjonariuszy SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie.

Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze SOK natychmiast podjęli interwencję wobec nastolatka przebywającego w torach czynnych. Niedoszłym samobójcą okazał się 16-letni chłopiec. Podczas rozmowy oświadczył mundurowym, że z powodu problemów w domu i szkole, chciał targnąć się na swoje życie, rzucając się pod koła pociągu.

Młody mężczyzna został przekazany do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, a następnie przewieziony do Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie trafi na Oddział Psychiatryczny dla dzieci i młodzieży.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X