Dzięki Grupie Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei ,,grafficiarz recydywista’’ odpowie za przestępstwa dokonane na terenie województwa lubelskiego

W dniu 14 lutego 2023 roku na terenie stacji towarowej Lublin Tatary funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Komisariatu w Bełżycach prowadząc dochodzenie w sprawie dewastacji wiaduktu na trasie S19 i taboru kolejowego poprzez naniesienie na wagony osobowe graffiti udowodnili ujętemu 32-letniemu mieszkańcowi Kraśnika kilka takich przestępstw. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
16 lutego 2023
Drukuj
Pobierz
Dzięki Grupie Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei ,,grafficiarz recydywista’’ odpowie za przestępstwa dokonane na terenie województwa lubelskiego

We wtorek, 14 lutego br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Komisariatu w Bełżycach podczas prowadzonych czynności ze sprawcą namalowania graffiti na wiadukcie drogi ekspresowej S19, ujętym na gorącym uczynku w miniony poniedziałek przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz dewastacji taboru kolejowego w stacji towarowej Lublin Tatary. W trakcie czynności ustalono, że młody mężczyzna namalował graffiti nie tylko na wiadukcie przy trasie S19, ale także na wagonach kolejowych. Miejscem jego artystycznego dzieła była wspomniana już stacja kolejowa Lublin Tatary, gdzie w ubiegłym roku przy użyciu farby w sprayu namalował graffiti na trzech wagonach osobowych o łącznej powierzchni 30m².

W wyniku pracy dochodzeniowo-śledczej szybko wyszło na jaw, że ujęty grafficiarz ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu dewastacji, głównie na terenie Lublina, Bełżyc i Kraśnika. Po zebraniu materiałów dowodowych, funkcjonariusze Policji przedstawili ujętemu zarzuty uszkodzenia mienia. Łączną wartość strat oszacowano na kilka tysięcy złotych. 32-letni ,,artysta’’ dopuścił się przestępstwa, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X