Dzięki funkcjonariuszom SOK nie doszło do tragedii

W dniu 14 grudnia 2022 roku dyżurny zmiany z Posterunku SOK w Gliwicach otrzymał telefoniczną informację o obecności osoby postronnej, która usiadła na torze przed nadjeżdżającym pociągiem na szlaku Gliwice – Zabrze. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei niemal w ostatniej chwili uratowali życie 31-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowi zapobiegli tragedii.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
16 grudnia 2022
Drukuj
Pobierz
Dzięki funkcjonariuszom SOK nie doszło do tragedii

W środę, 14 grudnia br. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach otrzymał informację telefoniczną, że na szlaku Gliwice – Zabrze, przed nadjeżdżającym pociągiem relacjiOderbruecke – Gliwice Port, na torze usiadła osoba postronna, której zachowanie wskazuje na próbę popełnienia samobójstwa. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol funkcjonariuszy SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach.

Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi natychmiast podjęli interwencją wobec mężczyzny przebywającego w torach czynnych. Niedoszłym samobójcą okazał się 31-letni mieszkaniec Gliwic. Podczas rozmowy oświadczył funkcjonariuszom SOK, że z powodu problemów osobistych chciał odebrać sobie życie rzucając się pod nadjeżdżający pociąg.

Mężczyzna został przekazany do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu IV Policji w Gliwicach,
a następnie przewieziony do Samodzielnego Publicznego Szpitala Psychiatrycznego w Toszku na obserwację.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X