Działania małopolskiej Straży Ochrony Kolei „Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2024”

Podobnie jak w ubiegłym roku Straż Ochrony Kolei czuwała nad bezpieczeństwem kibiców udających się na międzynarodową imprezę sportową „Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2024” do Zakopanego. Funkcjonariusze SOK strzegli porządku publicznego na stacjach i dworcach kolejowych oraz w pociągach. Mundurowych wspierali funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
23 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Działania małopolskiej Straży Ochrony Kolei „Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2024”

W związku z międzynarodową imprezą masową „Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2024” powierzoną przez Międzynarodową Federację Sportów Zimowych na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Krakowie przeprowadziła działania prewencyjno-porządkowe na terenie stacji Zakopane. Działaniami został objęty cały obszar kolejowy i strategiczne obiekty na nim zlokalizowane oraz stacje i dworce kolejowe, a także tzw. „Trasa Zakopane”, która obejmowała działania patrolowe w pociągach pasażerskich na trasie Kraków Główny – Zakopane – Kraków Główny.

Działania małopolskiej SOK miały na celu zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego na obszarze kolejowym w trakcie przemieszczania się uczestników międzynarodowej imprezy sportowej oraz turystów. W dniach od 19 do 21 stycznia 2024 r. w zabezpieczeniu terenu kolejowego udział wzięło ponad 60 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z krakowskiej komendy i podległych jej posterunków, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt, środki łączności oraz kilkanaście pojazdów służbowych. Ich działania wspierane były przez funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej.

Funkcjonariusze SOK dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy sportowej, zarówno podczas przemieszczania się z zakopiańskiego dworca kolejowego w rejon skoczni, jak i w trakcie powrotu z konkursu skoków narciarskich do pociągów. W związku z imprezą masową mundurowi nie odnotowali poważniejszych incydentów.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X