Dwóch mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków

Kieleccy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej w przeciągu jednego dnia ujęli dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. W toku służby ujawniono przy nich marihuanę. Wkrótce 19-latek i 32-latek będą tłumaczyć się przed sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
17 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Dwóch mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków

Funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w swojej codziennej służbie przeznaczeni są do wykonywania zadań specjalnych zapobiegając m.in. przestępstwom na obszarach kolejowych.

Do pierwszego ujęcia doszło na stacji kolejowej w Kielcach. Funkcjonariusze GOI SOK zauważyli na peronie młodego człowieka palącego coś w szklanej fifce. Doświadczeni funkcjonariusze od razu zorientowali się, że może właśnie dochodzić do łamania prawa. Mundurowi wylegitymowali 19-latka, już z oddali poczuli charakterystyczną woń palonej marihuany. Dodatkowo ujawniono przy nim torebkę z suszem roślinnym.

Tego samego dnia, tym razem w pociągu relacji Szczecin Główny – Lublin, funkcjonariusze GOI SOK ujęli 32-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie substancje zakazane w postaci marihuany. W efekcie obaj mężczyźni trafili w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu III Policji w Kielcach. Obu sprawcom za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawieni wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X