Dewastował budynek PKP Nieruchomości

Wyrwana rynna z budynku należącego do PKP Nieruchomości w Łodzi, to skutek chuligańskiego zachowania 24-latka. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei agresywny mężczyzna został ujęty. Teraz odpowie za zniszczenie mienia kolejowego.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
26 lipca 2023
Drukuj
Pobierz
Dewastował budynek PKP Nieruchomości

Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem. Służba dyżurna SOK w Łodzi otrzymała informację, że pod obiektem spółki kolejowej PKP Nieruchomości, ktoś niszczy elewację budynku. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi, którzy zauważyli tam dwie osoby.

W trakcie legitymowania tych osób 24-letni mężczyzna, stawał się coraz bardziej agresywny i zaczął uciekać. Jednak po krótkim pościgu z powrotem trafił w ręce funkcjonariuszy. Wobec ujętego 24-latka zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

Mężczyzna dokonał dewastacji elementów infrastruktury budynku należącego do PKP Nieruchomości. Odpowie teraz za zniszczenie mienia kolejowego. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Łodzi. 

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X