Czworonożni funkcjonariusze SOK i Policji ćwiczyli na wagonach

Niecodzienne szkolenie odbyli przewodnicy psów służbowych i ich podopieczni z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku, Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckim. Dzięki uprzejmości PKP Intercity funkcjonariusze SOK i Policji wraz z psami ćwiczyli umiejętności obronne oraz wyszukiwanie zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych w wagonach kolejowych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
7 marca 2024
Drukuj
Pobierz
Czworonożni funkcjonariusze SOK i Policji ćwiczyli na wagonach

W ubiegły wtorek, 27 lutego br. na terenie bocznicy kolejowej w Białymstoku odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli przewodnicy wraz z psami służbowymi z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckim.

Podczas zajęć funkcjonariusze i ich podopieczni doskonalili umiejętności obronne swoich psów oraz umiejętności wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych. Szkolenie przeprowadzone było w warunkach realnych, z wykorzystaniem wagonów kolejowych PKP Intercity. Nie zabrakło takich elementów, jak zatrzymywanie osoby z wykorzystaniem psa służbowego. W szkoleniu wzięły udział psy służbowe o specjalnościach patrolowo-obronnej, patrolowo-tropiącej oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych.

Odbyte szkolenie znacznie podniosło doświadczenie tresurowe przewodników i ich podopiecznych. Organizatorem zajęć doskonalących dla przewodników psów służbowych SOK i Policji oraz ich podopiecznych była Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Białymstoku wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X