Czujny operator monitoringu namierzył złodzieja – błyskawiczna reakcja SOK

Dzięki czujności i szybkiej reakcji dyżurnego zmiany SOK, a także sprawnemu systemowi monitoringu, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei doprowadzili do ujęcia sprawcy kradzieży telefonu komórkowego. Złodziej jest już w rękach Policji.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
5 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Czujny operator monitoringu namierzył złodzieja – błyskawiczna reakcja SOK

We wtorek, 3 stycznia br. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Stargardzie podczas obserwacji monitoringu wizyjnego stacji Stargard, zaobserwował na poczekalni dworcowej mężczyznę poszukiwanego przez Policję, za kradzież telefonu komórkowego podróżnemu, do której doszło 29 grudnia 2022 roku. Na teren dworca błyskawicznie skierowani zostali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Stargardzie. 

Po kilku minutach patrol SOK ujął poszukiwanego sprawcę kradzieży, który przebywał w rejonie holu kasowego, nie zdając sobie sprawy, że jest pod stałą obserwacją funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. O zdarzeniu niezwłocznie powiadomiono Policję.

Jak się później okazało 34-letni kieszonkowiec był poszukiwany również za wcześniejsze kradzieże dokonywane na terenie Stargardu i Szczecina. Ujęty złodziej został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie celem dalszego postępowania.

Tylko dzięki szybkiej reakcji operatora monitoringu i interwencji funkcjonariuszy SOK, złodziej został sprytnie ujęty. Całodobowy monitoring na dworcach, stacjach i przystankach osobowych pomaga Straży Ochrony Kolei w zapewnieniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X