Cztery nieletnie osoby układały kamienie na torach

Nieletnie osoby zostały ujęte przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Głogowie. Dzieci w wieku od 8 do 12 lat układały kamienie na torach przed nadjeżdżającym pociągiem, stanowiąc tym samym poważne zagrożenie dla siebie i wszystkich podróżujących pasażerów. Na szczęście w porę zjawili się tam funkcjonariusze SOK, którzy akurat patrolowali szlak kolejowy Głogów – Krzepów.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
31 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Cztery nieletnie osoby układały kamienie na torach

Incydent miał miejsce na szlaku kolejowym Głogów – Krzepów. Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Głogowie podczas patrolu zaobserwowali cztery nieletnie osoby przebywające na torach czynnych, które układały przeszkody na główkach szyn.

Natychmiast zostały ujęte przez mundurowych. Dwie dziewczynki i dwóch chłopców w wieku od 8 do 12 lat układały kamienie przed nadjeżdżającym pociągiem. Nie byli oni świadomi, jak tragiczny w skutkach może być finał ich zabawy. Nieletnie osoby zostały przekazane policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Przypominamy, że przebywanie nieletnich osób w miejscach niedozwolonych na obszarze kolejowym  stanowi dla nich poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Ponadto pozostawione na torach różnego rodzaju przeszkody są realnym zagrożeniem dla przejeżdżających po nich pociągów i innych pojazdów szynowych, a tym samym dla podróżujących koleją pasażerów.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X