Czterech Etiopczyków ujawnionych w rejonie torowiska

Na szlaku kolejowym Czeremcha - Siemianówka podczas prowadzonych ogólnopolskich działań „Infrastruktura” funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Czeremsze ujawnili cztery osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę państwową z Białorusi do Polski. Imigranci z Etiopii byli w dobrej kondycji i nie potrzebowali pomocy medycznej. Zostali przekazani do dyspozycji Straży Granicznej.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
16 kwietnia 2024
Print
Download
Czterech Etiopczyków ujawnionych w rejonie torowiska

15 kwietnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czeremsze w trakcie działań „Infrastruktura” na szlaku kolejowym Czeremcha – Siemianówka w miejscowości Hajnówka zauważyli cztery osoby, których wygląd wskazywał na pochodzenie z krajów Bliskiego Wschodu. Po podjęciu interwencji okazało się, że mężczyźni nie posiadają przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki SG w Białowieży, którzy ustalili, że ujawnione osoby są obywatelami Etiopii oraz nielegalnie przekroczyły granicę Polski z Białorusią. Czwórka Etiopczyków w wieku od 25 do 28 lat została przekazana do dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Białowieży.

Share on Facebook
Share on X