Ćwiczenia specjalnej Grupy SOK i Policji w Poznaniu

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK i Grupy Realizacyjnej Policji ćwiczyli razem na policyjnym obiekcie szkoleniowym w Poznaniu. Szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu. Głównym elementem wspólnych ćwiczeń było zachowanie się w sytuacjach o podwyższonym stopniu stresu z wykorzystaniem broni palnej oraz zatrzymanie niebezpiecznych przestępców poruszających się pojazdami.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
23 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
Ćwiczenia specjalnej Grupy SOK i Policji w Poznaniu

W ubiegłym tygodniu na terenie obiektu szkoleniowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odbyły się wspólne ćwiczenia realizowane przy współudziale funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Mundurowi wykonują zadania specjalne, dlatego też muszą doskonalić swoje umiejętności. Przechodzą więc specjalne szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów.

W trakcie piątkowego szkolenia funkcjonariusze ćwiczyli kilka ważnych elementów m.in. zatrzymanie niebezpiecznych przestępców poruszających się samochodem oraz zachowania się w sytuacjach o podwyższonym stopniu stresu z wykorzystaniem broni palnej. Instruktorzy prowadzący szkolenie zwracali uwagę na każdy szczegół i dbali o to, żeby wszystkie elementy zostały dokładnie przećwiczone, a dzięki temu poprawnie wykonane.

Ćwiczenia miały charakter zgrywający z rozpoznaniem obszaru w jakim obie formacje mają się szkolić i współdziałać. Składowymi zajęć była również między innymi obustronna prezentacja sprzętu i uzbrojenia oraz potencjału strzeleckiego.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X