Cudzoziemcy przebywali w Polsce nielegalnie, zostali ujęci przez SOK

Dzisiaj, 21 marca br. służba dyżurna Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kostrzynie nad Odrą otrzymała zgłoszenie, że w pociągu relacji Szczecin Główny – Przemyśl Główny przebywa obcokrajowiec, który nie posiada dokumentów oraz ważnego biletu na przejazd. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Kostrzynie nad Odrą. Po podjęciu interwencji przez funkcjonariuszy SOK potwierdziło się, że mężczyzna, którego wygląd wskazywał na pochodzenie z krajów Bliskiego Wschodu, nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP, dlatego też powiadomiono Straż Graniczną. Ujętego mężczyznę przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim, którzy po sprawdzeniu w dostępnych systemach teleinformatycznych ujawnili, że 36-letni Syryjczyk nielegalnie przekroczył granicę Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień wcześniej również w Kostrzynie nad Odrą, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z tutejszego Posterunku prowadzili czynności wobec osoby, która popełniła wykroczenie i komunikowała się wyłącznie w języku rosyjskim. Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie paszportu. Ponownie o zdarzeniu zostali powiadomieni funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Jak się okazało 29-letni obywatel Mołdawii nielegalnie przebywał na terytorium Polski. Dalsze czynności w obu przypadkach prowadzi Placówka Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na terenie całego kraju ujęli blisko 215 osób nieposiadających dokumentów zezwalających na legalny pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
21 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Cudzoziemcy przebywali w Polsce nielegalnie, zostali ujęci przez SOK

Dzisiaj, 21 marca br. służba dyżurna Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kostrzynie nad Odrą otrzymała zgłoszenie, że w pociągu relacji Szczecin Główny – Przemyśl Główny przebywa obcokrajowiec, który nie posiada dokumentów oraz ważnego biletu na przejazd. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Kostrzynie nad Odrą.

Po podjęciu interwencji przez funkcjonariuszy SOK potwierdziło się, że mężczyzna, którego wygląd wskazywał na pochodzenie z krajów Bliskiego Wschodu, nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP, dlatego też powiadomiono Straż Graniczną.

Ujętego mężczyznę przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim, którzy po sprawdzeniu w dostępnych systemach teleinformatycznych ujawnili, że 36-letni Syryjczyk nielegalnie przekroczył granicę Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień wcześniej również w Kostrzynie nad Odrą, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z tutejszego Posterunku prowadzili czynności wobec osoby, która popełniła wykroczenie i komunikowała się wyłącznie w języku rosyjskim. Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie paszportu. Ponownie o zdarzeniu zostali powiadomieni funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Jak się okazało 29-letni obywatel Mołdawii nielegalnie przebywał na terytorium Polski.

Dalsze czynności w obu przypadkach prowadzi Placówka Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na terenie całego kraju ujęli blisko 215 osób nieposiadających dokumentów zezwalających na legalny pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X