Chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego, w ostatniej chwili go uratowano

Skuteczni, Odpowiedzialni, Kompetentni. To motto, które przyświeca funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei podczas codziennej służby. Tym razem olsztyńscy sokiści wspólnie z policjantami pomogli mężczyźnie, który znalazł się w sytuacji kryzysowej. Ich szybka i zdecydowana reakcja zapobiegła możliwej tragedii.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
18 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego, w ostatniej chwili go uratowano

W niedzielę, 16 czerwca dyżurny SOK w Olsztynie otrzymał zgłoszenie od dyżurnej ruchu nastawni dysponującej OLA, z którego wynikało, że pewien mężczyzna przebywa na torach szlakowych Olsztyn Kortowo – Olsztyn Główny i może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Natychmiast powiadomiono Komendę Miejską Policji w Olsztynie.

Na miejscu pierwszy był patrol SOK z Posterunku w Olsztynie. Mężczyzna znajdował się na wiadukcie kolejowym i szykował się do skoku. Mundurowi mając świadomość, że znajduje się on w okolicznościach zagrażających jego życiu, natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji podjęli rozmowę z mężczyzną, a następnie chwycili go od i ściągnęli z barierki.

Niedoszły samobójca otrzymał specjalistyczną pomoc medyczną i został przewieziony do szpitala MSWiA w Olsztynie.

Źródło: KMP Olsztyn, Foto. Olsztyn.com.pl

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X