Chciał rzucić się pod szynobus, uratowali go funkcjonariusze SOK

Tekst roty ślubowania w codziennej służbie funkcjonariuszy SOK nie są tylko pustymi słowami. Udowodnili to nasi koledzy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie. Szybka interwencja funkcjonariuszy uratowała życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo, rzucając się pod szynobus. Młody mężczyzna trafił do szpitala na obserwację.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
13 lipca 2023
Drukuj
Pobierz
Chciał rzucić się pod szynobus, uratowali go funkcjonariusze SOK

W środę, 12 lipca br. funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie podczas patrolu pieszego w stacji Lublin Główny zauważyli mężczyznę, który spacerował po torach na wiadukcie kolejowym nad ulicą Kunickiego. W pewnym momencie zaczął biec w kierunku nadjeżdżającego szynobusu.

Reakcja funkcjonariuszy SOK była natychmiastowa, szybko podbiegli do desperata. Jednak podczas podjętej interwencji nie pomogły prośby mundurowych, aby się uspokoił i dobrowolnie opuścił torowisko, dlatego też wobec młodego mężczyzny zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

W ostatnim momencie siłą ściągnęli mężczyznę poza tory kolejowe. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Lublinianin został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X