Chciał rzucić się pod pociąg, uratowali go funkcjonariusze SOK

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Lublina uratowali życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Mundurowi dobiegli do niego i ściągnęli go z torowiska. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji funkcjonariuszy SOK nie doszło do nieszczęścia. 28-latek trafił na szpitalną obserwację.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
5 kwietnia 2023
Drukuj
Pobierz
Chciał rzucić się pod pociąg, uratowali go funkcjonariusze SOK

We wtorek, 4 kwietnia br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie podczas patrolu szlaku Motycz – Lublin Główny zauważyli mężczyznę, który zachowywał się w nienaturalny sposób. W pewnym momencie 28-latek zaczął biec w kierunku nadjeżdżającego pociągu relacji Lublin Główny – Dęblin.

Reakcja mundurowych była natychmiastowa, szybki bieg w kierunku desperata. Gdy funkcjonariusze dobiegli do uciekającego, ten zaczął uderzać się pięściami po twarzy. Dlatego też, aby zapobiec autoagresji założono mu kajdanki, sprowadzając z torowiska w bezpieczne miejsce, gdzie czekali na przybycie karetki pogotowia i Policję.

Jak przyznał 28-latek, chciał popełnić samobójstwo ze względów osobistych. Mieszkaniec Lublina został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego, który zabrał go do Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie na obserwację.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X