Bytomianin pobił pracownika firmy sprzątającej na stacji Wrocław Główny

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z grupy operacyjno-interwencyjnej w rejonie dworca kolejowego we Wrocławiu ujęli mężczyznę, który stanowił zagrożenie dla pasażerów i osób korzystających z usług PKP. Agresor bił i kopał po całym ciele pracownika firmy sprzątającej. 28-letni mieszkaniec Bytomia został obezwładniony przez mundurowych i trafił w ręce policjantów.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
21 marca 2024
Drukuj
Pobierz
Bytomianin pobił pracownika firmy sprzątającej na stacji Wrocław Główny

Do zdarzenia doszło we wtorek przed wrocławskim dworcem kolejowym. Agresywny mężczyzna bez powodu zaatakował pracownika firmy „Tip Top sprzątanie i ogrodnictwo”. Na miejscu interweniowali  funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei, którzy pełnili służbę na terenie stacji osobowej Wrocław Główny.

Po krótkiej chwili agresor był już w rękach patrolu GOI. To niestety nie ostudziło jego zapędów. Zupełnie nie reagował na polecenia. Mundurowi zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji funkcjonariuszy został skutecznie obezwładniony. 28-letni Bytomianin trafił na Komisariat Kolejowy Policji we Wrocławiu. Poszkodowany 44-latek oświadczył, że nie potrzebuje pomocy medycznej.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X