Był poszukiwany za rozbój, ujęli go funkcjonariusze SOK

Dzięki szybkiej reakcji wrocławskich funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei ujęto sprawcę rozboju, do którego doszło na terenie stacji Wrocław Główny. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że jest on poszukiwany za czyn z art. 280 § 1 KK. 35-latek był już karany za podobne przestępstwa.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
11 września 2023
Drukuj
Pobierz
Był poszukiwany za rozbój, ujęli go funkcjonariusze SOK

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu podczas służby patrolowej w rejonie stacji PKP Wrocław Główny zostali zaalarmowani przez pokrzywdzonego, że ten stał się ofiarą rozboju. Ujęcie ustalonego sprawcy było kwestią czasu. Wpadł in na terenie stacji kolejowej Wrocław Główny.

Mundurowi zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, a następnie doprowadzili do Komisariatu Kolejowego Policji we Wrocławiu. W wyniku sprawdzania jego danych osobowych wyszło na jaw, że mieszkaniec Gryfina poszukiwany jest przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec za czyn z art. 280 par. 1 KK. 35-latek miał już w przeszłości zatargi z prawem i był karany za podobne przestępstwa.

Przypominamy:

Art. 280 § 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X