Był poszukiwany listem gończym – dzięki funkcjonariuszom SOK został ujęty!

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu ujęli poszukiwanego 39-latka. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Nysie za przestępstwa przeciwko ochronie informacji. Dodatkowo usłyszy zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Dzięki czujności patrolu SOK najbliższe kilka miesięcy spędzi w zakładzie karnym.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
13 października 2023
Drukuj
Pobierz
Był poszukiwany listem gończym – dzięki funkcjonariuszom SOK został ujęty!

W czwartek, późnym wieczorem wrocławscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas służby patrolowej w rejonie stacji Wrocław Główny zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu publicznym, dodatkowo na ich widok gwałtownie się zerwał i podął próbę ucieczki. Podejrzane zachowanie mężczyzny skłoniło mundurowych do podjęcia interwencji.

W trakcie podjętych czynności mężczyzna był mocno agresywny, pod adresem funkcjonariuszy kierował obraźliwe słowa i gesty oraz pluł w ich stronę, odmówił też podania swoich danych personalnych. Ujęty agresor został skuty kajdankami i siłą doprowadzony do kolejowego komisariatu Policji.

Jak się później okazało mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze SOK ujęli poszukiwanego listem gończym 39-latka wydanym przez Sąd Rejonowy w Nysie w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Za mężczyzną, decyzją sądu został wydany list gończy w związku z uchylaniem się od obowiązku odbycia kary roku pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo z art. 266 kk. Dodatkowo usłyszy zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Dzięki funkcjonariuszom SOK, mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X