Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa” dla Komendanta Posterunku SOK w Braniewie

Komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Braniewie Łukasz Różański został odznaczony za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" szef braniewskiej jednostki SOK otrzymał z rąk burmistrza, a zarazem prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie Tomasza Sielickiego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie st. bryg. Ireneusza Ściborka. Wszystko odbyło się podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Braniewie.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
10 maja 2024
Print
Download
Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa” dla Komendanta Posterunku SOK w Braniewie

W minioną sobotę, 4 maja na placu w pobliżu Bazyliki Mniejszej w Braniewie rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Gospodarzem wydarzenia byli Komendant Powiatowy PSP w Braniewie st. bryg. Ireneusz Ścibiorek i druh Tomasz Sielicki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie. Wśród zaproszonych gości znalazł się szef braniewskiej jednostki Straży Ochrony Kolei  Łukasz Różański, który tego dnia został odznaczony za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medal przyznany został Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa warmińsko-mazurskiego.

Komendant Łukasz Różański w Straży Ochrony Kolei służy od 2007 roku. Od samego początku w jednostce SOK w Braniewie. Od 2012 roku kieruje braniewskim posterunkiem SOK. Na piastowanym stanowisku wypełnia niezwykle trudne zadania związane m.in. ze współpracą służb mundurowym w Braniewie, które graniczy bezpośrednio z Obwodem Królewieckim. Dowodem owocnej współpracy jest wiele podziękowań i pochwał wpływających do IOK z instytucji i podmiotów zewnętrznych.

Służba jest dla niego zdecydowanie pasją, dlatego też do swoich codziennych obowiązków przywiązuje ogromną uwagę. Zaangażowanie w organizację działań na rzecz bezpieczeństwa na obszarze kolejowym, przekłada się na wysoki poziom uzyskiwanych efektów.

Foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie

Share on Facebook
Share on X