Białoruski maszynista przemycał papierosy w lokomotywie

W dniu 26 marca 2023 roku funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Małaszewiczach i Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Terespolu ujawnili w pociągu towarowym relacji Brześć – Kobylany papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej o łącznej wartości rynkowej 7,3 tyś. zł. Tak więc nie powiodła się próba przemytu papierosów ukrytych w lokomotywie. Kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy lubelskiej KAS, zaś maszynista, który ukrył nielegalny towar został ukarany wysoką karą finansową.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
29 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Białoruski maszynista przemycał papierosy w lokomotywie

W niedzielę, 26 marca br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Małaszewiczach wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Terespolu podczas wspólnych działań kontrolnych prowadzonych na terenie granicznej stacji kolejowej Terespol udaremnili przemyt nielegalnych papierosów ukrytych w lokomotywie.

Funkcjonariusze SOK i KAS poddali szczegółowej kontroli lokomotywę pociągu towarowego relacji Brześć – Kobylany. Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w silniku lokomotywy. Miejsce i sposób ukrycia papierosów wskazywały, że za przemytem może stać pracownik białoruskiej kolei. I tak też w tym przypadku było, ponieważ do próby przemytu przyznał się obywatel Białorusi, który był maszynistą pociągu. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 9600 sztuk nielegalnych papierosów marki Mińsk. Maszynista został ukarany mandatem w kwocie 9 tyś zł. Łączna szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to blisko 7,3 tyś. zł.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X