„Bezpieczny przejazd” – wspólne działania służb

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku oraz przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni przeprowadzili ostatnio wspólne działania profilaktyczno edukacyjne w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd”.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
18 maja 2026
Drukuj
Pobierz
„Bezpieczny przejazd” - wspólne działania służb

Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody służby oraz przedstawiciele kolei przypominali uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo‑drogowych. Podczas akcji rozdawano materiały informacyjne, prowadzono rozmowy edukacyjne oraz zwracano uwagę na najczęstsze przyczyny niebezpiecznych sytuacji na torach. W działaniach uczestniczyła również Anna Brzuska, koordynator kampanii „Bezpieczny Przejazd” z Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni.

Przypominamy, że czerwone światło oraz opuszczające się rogatki oznaczają bezwzględny zakaz wjazdu. Nie wolno omijać zamkniętych półrogatek, a przed każdym przejazdem należy zachować szczególną ostrożność. Trudne warunki atmosferyczne wymagają dodatkowej koncentracji i rozwagi.

Kampania „Bezpieczny Przejazd” ma na celu zwiększenie świadomości kierowców, rowerzystów i pieszych oraz ograniczenie liczby tragicznych zdarzeń na przejazdach kolejowo‑drogowych. Bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich!

Źródło / Foto. KPP w Pucku

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X