Trwają kolejowe działania “Bezpieczny Piątek”

05.07.2024 r. – kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” – akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i pracownicy Polskich Linii Kolejowych na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono 135 akcji. 05 lipca odbędzie się kolejnych 51.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
5 lipca 2024
Drukuj
Pobierz
Trwają kolejowe działania “Bezpieczny Piątek”

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. Straż Ochrony Kolei i PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. we współpracy z Policją przeprowadzają akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

05 lipca br. w godzinach porannych można spotkać patrole SOK i pracowników PKP PLK m.in. w Aleksandrowie Kujawskim, Bydgoszczy, Chełmcach, Elblągu, Gdańsku Oruni, Jaworznie, Kotuniu, Lipienkach, Łodzi, Myszkowie, Ostrowie Wlkp., Rudzie Wielkiej, Szklarskiej Porębie, Trębaczewie, Wągrowcu, Woli Filipowskiej, Zduńskiej Woli, Żarkach.

Więcej o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych na stronie: https://bezpieczny-przejazd.pl/

Źródło. PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. / Bezpieczny Przejazd

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X