Bezpieczny piątek – 28 czerwca 2024 r.

28.06.2024 r. – kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” – akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i pracownicy Polskich Linii Kolejowych na wybranych przejazdach w całej Polsce będą pojawiać się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe. W tym roku w ramach projektu przeprowadzono 34 akcje. 28 czerwca odbędzie się kolejnych 45.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
28 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Bezpieczny piątek – 28 czerwca 2024 r.

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. Straż Ochrony Kolei i PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. we współpracy z Policją przeprowadzają akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

28 czerwca br. w godzinach porannych można spotkać funkcjonariuszy SOK i pracowników PKP PLK m.in. w Aleksandrowie Kujawskim, Barczewie, Biadolinach Radłowskich, Bydgoszczy, Bystrzycy Kłodzkiej, Chałupkach, Częstochowie, Dęblinie, Dolicach, Grzęskach, Józefinie, Lipinkach, Łodzi, Łysomicach, Kielcach Białogonie, Krosnowicach Kłodzkich, Kunowicach, Milikach, Nowym Sączu, Olkuszu, Ostrowie Wlkp., Pankach, Pisarach, Prostkach, Raszowie, Rzepinie, Skokach Borowa, Świdniku, Trzemesznie, Zielonce, Żakowicach i Żurawnicach.

Więcej o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych na stronie: https://bezpieczny-przejazd.pl/

Źródło. PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. / Bezpieczny Przejazd

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X