Bezpieczny Piątek 2018

Ruszyła akcja Bezpieczny Piątek. Jak co roku w czasie wakacji funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z Policją przeprowadzają wzmożone kontrole na przejazdach kolejowo – drogowych.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
22 czerwca 2018
Drukuj
Pobierz
Bezpieczny Piątek 2018

Straż Ochrony Kolei wspólnie z Policją i kolejarzami przypominają o zachowaniu zdrowego rozsądku oraz pouczają o zasadach bezpieczeństwa podczas przekraczania torów. Kierowcy, rowerzyści i pieszy otrzymują ulotki informacyjne, a osoby łamiące przepisy mogą spodziewać się upomnień lub mandatów. Dzisiejszą akcja objęto 41 miast w Polsce.

Lekceważenia znaku stop, przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami lub omijanie slalomem zamkniętych półrogatek – to podstawowe błędy kierowców. Brawura i pośpiech mogą skończyć się tragicznie. Od początku tego roku doszło już do 82 wypadków z udziałem kierowców i pieszych na przejazdach kolejowo –drogowych.

Tegoroczna akcja ruszyła 22 czerwca i potrwa do końca wakacji. W ubiegłym roku przeprowadzono 545 akcji informacyjno-prewencyjnych, rozdano 44 321 ulotek, udzielono 1 466 pouczeń, wystawiono 379 mandatów i przeprowadzono 393 kontrole trzeźwości.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X